Al Nassr synon ribashkimin e CR7 me Zidane, gati 75 milionë euro në vit
Sport

Al Nassr synon ribashkimin e CR7 me Zidane, gati 75 milionë euro në vit

F.Bytyqi/RTKLive

Klubi arab, Al Nassr është duke punuar për ribashkimin e Cristiano Ronaldos me trajnerin Zinedine Zidane.

Strategu francez dhe asi portugez kanë punuar bashkë te ish-klubi i tyre, Real Madrid, skuadër më të cilën kanë arritur t’i fitojnë gjithë trofetë e mundshëm.

Al Nassr është në kërkim të një trajner të ri pas shkarkimit të Rudi Garcia. Klubi arab, sipas medieve të huaja, e duan Zidane-n, i cili akoma është i papunë.

“Foot Mercato” shkruan se Al Nassr i ka ofruar Zidane-s kontratë dyvjeçare me vlerë 75 milionë euro në vit.

Megjithatë për momentin, Zidane thuhet se i ka rezistuar superofertës nga klubi arab. Francezi gjithashtu është në bisedime me PSG-në.


MË SHUME NGA Sport