‘Corriere dello Sport’: Napoli në garë për Edon Zhegrovën
Sport

‘Corriere dello Sport’: Napoli në garë për Edon Zhegrovën

F.Bytyqi/RTKLive

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhgrova kërkohet nga gjiganti italian, Napoli, skuadër në të cilën luan edhe kapiteni i ‘Dardanëve’, Amir Rrahmani.

‘Corriere dello Sport’ të premten shkruan se kampionët e Italisë, kanë hyrë në garë për Zhegrovën, i cili aktualisht është pjesë e skuadrës franceze, Lille.

Hirving Lozano duket se në fund të këtij sezoni, do të larohet nga ‘napolitanët’, dhe Zhegrova nga skuadra italiane, shihet lojtar i duhur për të zëvendësuar Lozano-n, transferim ky që thuhet se do të kushton 10 milionë euro.

Në rast se do të realizohet ky transferim, atëherë Zhegrova do të jetë bashkëlojtarë i Rrahmanit.


MË SHUME NGA Sport