E duan top-klubet, Bayern-i hynë fuqishëm në garë për yllin e West Hamit
Sport

E duan top-klubet, Bayern-i hynë fuqishëm në garë për yllin e West Hamit

F.Bytyqi/RTKLive

Bayern Munich është futur fuqishëm në garë për të nënshkruar me kapitenin e West Ham, Declan Rice.

Reprezentuesi anglez është një nga futbollistët më të kërkuar gjatë kësaj verë.

Arsenali, Chelsea, Manchester City dhe Manchester United, janë klubet që synojnë ta blejnë asin e ‘Tre Luanëve.

Por, tani sipas medieve gjermane, edhe ‘Bavarezët’ janë futur seriozisht në garë për transferimin e Rice.

Menaxheri i Bayernit, Thomas Tuchel mësohet se është një admirues i madh i anglezit të cilin e do në skuadër për edicionin e ri.

Madje, mesfushori ishte një objektiv i Chelsea-s kur Tuchel ishte në krye të londinezëve.

Ndërkohë, West Ham siç raportohet, kërkon 100 milionë funtesh, derisa Arsenali tashmë ka bërë gati ofertën në vlerë prej 90 milionë funtesh. 


MË SHUME NGA Sport