Prishtina përforcohet me Devoe Josephin
Sport

Prishtina përforcohet me Devoe Josephin

Uran Krasniqi/RTKLive

Devoe Joseph është basketbollisti më i ri i Prishtinës. Ka qenë vetë klubi që ka njoftuar se marrëveshja është arritur.

"Brendi më i madh sportiv shqiptar ju njofton se është finalizuar transferimi i shuterit kanadez, me përvojë të madhe në Evropë, e së fundmi edhe në Kosovë, Devoe JOSEPH. Joseph, 33 vjeçar ka luajtur në skuadra elitare të shteteve si Turqi, Poloni, Ukrainë, Spanjë, Francë, Mal i Zi, Greqi, Rumani dhe Finlandë. Ai poashtu ka luajtur në ABA Ligë dhe EuroCup me Buduçnostin", ka bërë të ditur klubi kryeqytetas.


MË SHUME NGA Sport