Van Basten i dërgon letër FIFA-s
Sport

Van Basten i dërgon letër FIFA-s

RTK

Ish-sulmuesi legjendar holandez, Marco van Basten, ka deklaruar se i ka dërguar një letër presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino, në të cilën i kërkon të marrë masa që tani kundër sjelljes së keqe të lojtarëve dhe trajnerëve ndaj gjyqtarëve.

Van Basten kërkon te aplikohet një rregull i ri, duke sugjeruar që vetëm kapiteni të flasë me arbitrin gjatë ndeshjeve.


MË SHUME NGA Sport