42 parti marrin pjesë në zgjedhjet lokale në Shqipëri

42 parti marrin pjesë në zgjedhjet lokale në Shqipëri

42 parti politike do të marrin pjesë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

KQZ ka publikuar listën e të gjitha partive që do të kenë kandidatët e tyre në këto zgjedhje lokale.

Ndërkohë ende pritet të zyrtarizohen kandidatët për kryetarë bashkie në 61 bashkitë e vendit si dhe listat e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë, teksa mbrëmë në mesnatë ka përfunduar afati i regjistrimit të kandidatëve.

Lista e partive të regjistruara në zgjedhjet vendore 2019

1- Partia e Gjelbër – Edlir Petanaj

2- Partia Kombëtare Konservatore – Kujtim Gjuzi

3- Partia Kristian-Demokrate – Dhimitër Muslia

4- Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë – Zef Bushati

5- Partia Socialiste e Moderuar – Gjergji Koja

6- Partia Unitetit Kombëtar – Idajet Beqiri

7- Partia Emigracionit Shqiptar – Kostaq Papa

8- Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Punëtorëve të Shqipërisë – Kadri Isufaj

9- Partia Personat me Aftësi të Kufizuar – Gjovalin Shqalshi

10- Partia Lëvizja Punëtore Shqiptare – Genci Sakaj

11- Partia e të Drejtave të Mohuara – Ilir Vata

12- Partia Demokracia e Re Europiane – Koçi Tahiri

13- Partia Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane – Valentino Mustaka

14- Partia Demokrate për Integrim dhe Prosperitet – Kujtim Muça

15- Partia Ardhmëria Shqiptare – Emin Subashi

16- Partia Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen – Kristo Kiço

17- Partia Aleanca Demokratike Shqiptare – Eduart Abazi

18- Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë – Arian Galdini

19- Partia Socialpuntore Shqiptare – Ramadan Ndreka

20- Partia Socialdemokrate e Shqipërisë – Skënder Gjinushi

21- Partia Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet – Gaqo Apostoli

22- Partia Socialiste e Shqipërisë – Edi Rama

23- Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar – Ylber Valteri

24- Partia Ora e Shqipërisë – Zef Shtjefni

25- Partia Bashkimi Liberal Demokrat – Arian Starova

26- Partia Për Mbrojtjen e te drejtave te emigranteve – Ymer Kurti

27- Partia e Reformave Demokratike Shqiptare – Krenar Rryçi

28- Partia e Pajtimit Kombëtar Shqiptar – Spartak Dobi

29- Fryma e Re Demokratike – Bamir Topi

30- Lista e Barabartë – Ben Blushi

31- Partia Komuniste e Shqipërisë – Qemal Cicollari

32- Partia Zgjidhja – Koço Kokëdhima

33- Partia Demokracia Sociale – Paskal Milo

34- Partia Ligj dhe Drejtësi – Spartak Ngjela

35- Partia G99 – Redi Shtino

36- Partia Aleanca Kuq e Zi – Lumturi Ratkoceri

37- Partia Aleanca e Maqedonasve për Integrim – Edmond Themelko

38- Partia Balli Kombëtar – Adriatik Alimadhi

39- Partia Aleanca Arbnore Kombëtare – Gjet Ndoj

40- Partia Aleanca Popullore – Artur Dojaka

41- Partia Shqipëria e Re – Oltion Kordha

42- Partia Bindja Demokratike – Astrit Patozi


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare