Patozi - Metës: Freno veten kur të flasësh për Bindjen Demokratike
Sharr Travel

Patozi - Metës: Freno veten kur të flasësh për Bindjen Demokratike

Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar pas deklaratave të Presideniti Ilir Meta se kjo parti ishte regjistruar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve përtej afateve ligjore.

Patozi thotë se Presidenti duhet të dëgjojë institucionet shtetërore dhe jo opinionet e partive politike për njëra-tjetrën, ndaj  i kërkon ta frenojë veten kur të flasë herë tjetër për Bindjen Demokratike, transmeton REL.

Patozi thekson se Bindja Demokratike nuk ka asnjë përgjegjësi për krizën politike ku është zhytur Shqipëria për shkak të partive të vjetra.

"Ndërkohë që vetë Presidenti i Republikës, si funksion dhe si personazh politik, është produkti më sinjifikativ i pazareve të pista midis tyre", përfundon Patozi.