Celine Dion i jep lamtumirën Las Vegas
Sharr Travel

Celine Dion i jep lamtumirën Las Vegas

Pas 16 vjetësh qëndrimi, këngëtarja vendos ti rikthehet regjistrimit të këngëve të reja në studio.

"René dhe unë e ndamë këtë ëndërr", kështu e nderon , Celine Dion  burrin e saj të ndjerë, René Angélil në skenën e "Colosseum" në Pallatin Cesar. 

Ajo i thotë lamtumirë banimit të saj në Las Vegas, pas 16 vjetësh qëndrimi së bashku me tre djemtë, René-Charles, 18vjeç  Nelson dhe Eddy, 8 vjeç. 

Në sfond publikoheshin imazhe të prodhuesit të muzikës René. Ai në janar 2016, pas një beteje kundër kancerit të fytit humbi jetën në moshën 73 vjeç.