​Zyrtare: Atletico Madrid transferon sulmuesin e Benficës
Sharr Travel

​Zyrtare: Atletico Madrid transferon sulmuesin e Benficës

Atletico Madrid ka kompletuar transferimin e sulmuesit të Benficës, Ivan Saponjiç.

20-vjeçari ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me Atleticon dhe ka filluar stërvitjen me ekipin e Diego Simeones.

Saponjiç po shihet si zëvendësim i Greizmannit i cili do largohet këtë verë.

Saponjiç ka shënuar 28 gola në sezonin e kaluar.