Gillian luan rolin e Margaret Thatcherit në sezonin e katërt të “The Crown”
Sharr Travel

Gillian luan rolin e Margaret Thatcherit në sezonin e katërt të “The Crown”

Gillian Anderson do të interpretojë Margaret Thatcher në sezonin e katërt të serialit dramatik “Kurora”, njoftoi Netflix.

Ky informacion u zbulua në llogarinë zyrtare të serialit në Twitter, duke konfirmuar zërat se ylli i “X-Files” do të luajë ish-kryeministren britanike.

Në mesazhin që përfshinte një fotografi të kësaj aktoreje të famshme dhe mesazhi i saj ku shkruhej se ishte e lumtur se do të jetë pjesë e serialit.

“Jam i ngazëllyer të bashkohem me kastin e ‘Kurorës” dhe të kem mundësinë për të luajtur një grua kaq të komplikuar dhe të diskutueshme. Thatcher ishte padyshim i mrekullueshëm, por unë e shijoj atë duke gërvishtur nën sipërfaqe dhe, guxoj ta them, duke rënë në dashuri me një ikonë që, pavarësisht nëse e doni atë apo e urreni, përcaktoi epokën tonë ”, shkroi ajo.

Në fillim të këtij viti, u konfirmua gjithashtu që Emma Corrin do të luante Lady Diana Spencer në sezonin e katërt të serialit.

Po kështu, Tobias Menzies do të marrë rolin e Princit Philip nga Matt Smith, ndërsa Josh O’Connor do të luajë Princin Charles.

Sezoni i tretë, i cili fillon më 17 nëntor, do të mbulojë mbretërimin e Mbretëreshës nga 1964 deri në vitin 1977. 

 

View image on Twitter