Turqit mahniten me këngëtaren kosovare,teksa ajo interpreton hitin `Aramam`

Turqit mahniten me këngëtaren kosovare,teksa ajo interpreton hitin `Aramam`

Ka kohë që Ibrahim Tatlises dukshëm është distancuar nga skena muzikore. Megjithatë projektet e tij vazhdojnë të jenë hite të pavdekshme.

Shumë kosovarë këngët e tij i kanë si më të preferuarat e tyre ndër vite.

Është këngëtarja e njohur nga Kosova, Vanesa Doçi ajo e cila ka mahnitur Turqinë, teksa me zerin e saj të ëmbël interpreton këngën “Aramam”, të Tatlises.

Madje, për këtë interpretim një televizion turk ka thurrur lavde për zërin e saj, duke e konsideruar atë si një yll të vërtetë të muzikës.

Nga ana tjetër është e motra e Vanesës, Aida ajo e cila është shprehur tejet e lumtur derisa sheh atë duke arritur suksese edhe në shtetet tjera, sikurse Turqia.

Image result for vanesa doci

” Tashme endrra jote po behet realitet, Zot Faleminderit. Ehhh tasht edhe nese kariera ime perfundon nuk brengosem, sepse qëllimi im dhe deshira ime me e madhe eshte qe ju familja ime te arrini sa me larte dhe me faqe te bardhe! Elhamdulilah .”, ka shkruar ajo në llogarinë e saj në 'Facebook'.