Mendy: Vendimi për t’u larguar nga PSG ishte më i miri

Mendy: Vendimi për t’u larguar nga PSG ishte më i miri

Mbrojtësi i Real Madridit, Ferland Mendy ka folur për kohën kur ka qenë në PSG.

Mbrojtësi francez u transferua këtë verë në  "Santiago Bernabeu” nga Olympique Lyon.

Mendy shpenzoi tetë vite te PSG, pastaj u transferua në Lyon.

“PSG kishte të drejtë për lëndimin tim. U ktheva dhe u trajnova. Pastaj mendova se opsioni më i mirë është për t’u larguar. Mendoi se është vendimi më i mirë”, deklaroi ai.

Mendy nuk ka mundur t’i tregoj kualitetet e tij në katër ndeshjet e para pasi vuante nga një lëndim muskulor.