Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të energjisë, por e rriti për familjarët

Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të energjisë, por e rriti për familjarët

Kryeopozitari Lulzim Basha ka publikuar një video, ku e akuzon Edi Ramën për premtim të pambajtur sa i përket çmimit të energjisë.

“Premtoi uljen e çmimit të energjisë, por e rriti për familjarët dhe biznesin”, thotë Basha.

Sipas Bashës dhjetëra kryefamiljarë u shtynë drejt vetëvrasjes, qindra familje mbetën pa drita, mijëra vende pune u shkatërruan, sepse bizneset falimentuan në masë.

“Vjedhja dhe mashtrimi janë politika e vetme e Hajdutit dhe bandës së tij”, shprehet kreu i PD-së./TCH/


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare