Capital T nderohet me çmim nga qyteti i Krujës

Capital T nderohet me çmim nga qyteti i Krujës

Reperi i njohur shqiptar, Capital T, sot (e martë), është nderuar me një çmim nga qyteti i Krujës, me ç’rast i është dhënë titulli “Skëndërbe”.

Këtë e bëri të ditur përmes disa postimeve që ka publikuar në rrjetin social, Instagram, nga vizita që i ka bërë këtij qyteti, derisa e krahason me periudhën kur ishte fëmijë.

“Krujë o qytet i bekuar. Jam tejet mirënjohës dhe i lumtur që qyteti të cilin e kam vizituar më së shumti që kur isha fëmijë, më nderoi sot me këtë çmim. Një thupër e vetme thyhet kollaj por të bashkuara nuk i thyen dot kush dhe shqiptarët kur janë të bashkuar ngrihen veç lart”.