Moti në Shqipëri

Moti në Shqipëri

Shqipëria do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë në zonat malore nga 7ºC deri në 17ºC, në zonat e ulëta nga 15ºC në 25 ºC dhe në zonat bregdetare nga 18C në 27ºC.

Era do të fryjë në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 4-5 ballë, njofton Meteoalb.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare