Diaz i gatshëm të largohet
Sharr Travel

Diaz i gatshëm të largohet

Sulmuesi Mariano Diaz, është i gatshëm për t’u larguar nga Real Madrid.

Sulmuesi është transferuar vitin e kaluar dhe ka trajnuar shumë për të fituar disa minuta në fanellën e gjigantit spanjoll. Sipas mediave spanjolle Mariano dëshiron largimin gjatë afatit të janarit. 

Nga ana tjetër edhe “Los Blancos”, janë të gatshëm ta shesin, pasi sulmuesi nuk është në planet e teknikut francez, Zinedine Zidane. Klubi me më se shumti interesim për lojtarin është Valencia.