​Thaçi ngushëllon për vdekjen e Arzana Krajës
Sharr Travel

​Thaçi ngushëllon për vdekjen e Arzana Krajës

​Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka ngushëlluar me rastin e vdekjes së regjisores së njohur kosovare Arzana Kraja.

Kreu i shtetit shtoi se Kraja i dha shumë kinematografisë sonë me talentin e saj dhe ishte shumë e re për t’u ndarë nga jeta.

“Vdekja e regjisores Arzana Kraja është lajm i trisht për të gjithë ne. Ajo i dha shumë kinematografisë sonë me talentin e saj dhe ishte shumë e re për t’u ndarë nga jeta. Ngushëllime familjes Kraja, miqve të Arzanës dhe gjithë komunitetit artistik dhe kulturor në vendin tonë”, shkroi Thaçi në Facebook.


MË SHUME NGA Aktuale