Peja fiton derbin shqiptar në Ligën Ballkanike
Sharr Travel

Peja fiton derbin shqiptar në Ligën Ballkanike

Ka përfunduar derbi shqiptar në Ligën Ballkanike, mes Pejës dhe Vllaznisë së Shkodrës, i zhvilluar në palestrën “Karagaci”.

Peja ka arritur fitore me rezultat 78-67. Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar me rezultat 48:35 ë të mirë të Pejës.

Klubi nga qyteti i Rrafshit të Dukagjinit, në këtë edicion të BIBL i ka arritur dy fitore në dy xhiron e para të kësaj lige.

Ndërkohë, Vllaznia i ka pësuar dy humbje. Peja synon që të shkojë sa më larg në këtë garë.