Barazon Çekia
Sharr Travel

Barazon Çekia

Çekia ka barazuar rezultatin në 1-1, në përballje me Kosovën, sfidë kjo që po luhet në “Dossan Arena”, në Plzen të Çekisë, raporton RTKLive.com.

Alex Kral (71’), ka shënuar gol nga largësia, duke barazuar shifrat në 1-1. Kujtojmë se Atdhe Nuhiu solli Kosovën në epërsi në minutën e 50-të.

Çekët dhe “Dardanët” po përballen në sfidën vendimtare për kualifikim në Evropian e ardhshëm