Nis takimi i Metës me opozitën
Sharr Travel

Nis takimi i Metës me opozitën

Ilir Meta dhe Lulzim Basha janë ulur përballë njëri-tjetrit, pas ftesës që kreu i shtetit i bëri opozitës jashtëparlamentare për të diskutuar situatën në vend.

Në krah të Metës ndodhen këshilltarët e tij, ndërsa Basha ka në krah drejtuesit e partive aleate.

Presidenti do të diskutojë me opozitën për atë që e konsideron “situatë dramatike ku ndodhet vendi dhe për pasojat e saj të papranueshme” njofton Top Channel .

Kreu i shtetit është përfshirë ditët e fundit në një përplasje të fortë me mazhorancën e Edi Ramës për përzgjedhjen e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese.