Shemben dy godina të tjera në Tiranë dhe Shkozet
Sharr Travel

Shemben dy godina të tjera në Tiranë dhe Shkozet

Mesditën e sotme punëtorët e IKMT-së nisën punën për shembje ne godinës nr.15 në Qytet Studenti.

Kjo godinë u vlerësua si e pabanueshme nga ekspertët pas tërmetit të 26 nëntorit, që la pas pasoja katastrofike.

Shembja e godinës po bëhet me mjete të rënda, fadroma, dhe jo me eksploziv, për shkak të dëmit që mund të sjellë në banesat e tjera përreth.

Po ashtu edhe në Shkozet të Durrësit u shemb një godinë 4 katëshe me shpërthim të kontrolluar.