Gashi tregon për vështirësitë që ka kaluar: Kisha ankth, merrja ilaçe
Sharr Travel

Gashi tregon për vështirësitë që ka kaluar: Kisha ankth, merrja ilaçe

Reperi i njohur shqiptar i cili jeton dhe vepron në Amerikë, Gashi, tashmë ka filluar turneun e tij në mbarë botën me qëllim të promovimit të albumit të ri.

Mirëpo, në një postim të fundit që ka bërë në llogarinë personale, Instagram, ai ka treguar për vështirësitë që ka kaluar për të arritur aty ku është sot.

Ai u shpreh se ishte i frikësuar dhe në ankth, prandaj i duhej të merrte shumë ilaçe për t’u qetësuar.

“Kisha frikë kaq shumë …. E urreja mënyrën se si veproja kur kisha ankth … më duhet të merrja aq shumë ilaçe për t’u qetësuar …. një nga arsyet për të qenë nervoz ishte frika nga njerëzit duke mos u shfaqur në koncertet e mia … Gjithmonë kam dashur të jem i hapur sepse kam pasur frikë të kem koncertin tim…. Jam i bekuar të them se çdo koncert që kam bërë deri më tani e ka larguar këtë por mendërisht jam në një vend tjetër unë nuk varem më nga asnjë ilaç tjetër dhe gjithashtu i kam thënë vetes 1 ose 1 milion herë është gjithmonë i njëjti koncert”.

“Por, për të arritur deri në pikën që jam duke u përpjekur të bëj është që unë jam i bekuar që jam në turneun tim dhe kam shitur bileta. Ka kaluar shumë kohë, por thjesht jam i kënaqur që ndodhi. Unë jam në vende të ndryshme çdo ditë disa nga fansat nuk mund të flasin anglisht, por ata i dinë këngët fjalë për fjalë. Është një përvojë e bukur”, ka shkruar mes të tjerash ai.

Kjo është lista me 16 këngët e albumit “GASHI” të reperit me prejardhje shqiptare:

1. Intro/Hadia
2. Used To Be
3. Drive Way
4. The Sauce
5. Roses
6. My Year
7. Safety
8. Yesterday (feat. Maxx Owa)
9. Creep On Me (feat. French Montana & DJ Snake)
10. Keep Me Alive
11. 24 Hours
12. Disrespectful
13. Turn Me Down
14. Forbes List
15. 1134
16. Outro.


MË SHUME NGA Magazina