​Vdes në moshën 55 vjeçare aktori i njohur
Sharr Travel

​Vdes në moshën 55 vjeçare aktori i njohur

Aktori i njohur për fëmijë Philip McKeon ndërroi jetë të martën në moshën 55 vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur një zëdhënës i familjes. McKeon vdiq në Teksas pas një sëmundjeje të gjatë, tha zëdhënësi i familjes Jeff Ballard në një njoftim për lajmet.

Aktori u bë i njohur me rolin e Tommy Hyatt, djali i personazhit titullar në shfaqjen televizive “Alice”, i luajtur nga Linda Lavin dhe që u transmetua nga viti 1976 deri në vitin 1985.


MË SHUME NGA Magazina