Bella Hadid shkëlqen në sfilatën e fundit

Bella Hadid shkëlqen në sfilatën e fundit

Isabella Khair Hadid, apo siq njihet si Bella Hadd, është një modele e njohur amerikane.


Në vitin 2016, ajo ishte votuar si “Modelja e vitit” nga industria profesionale e modës “Models”, transmeton Indeksonline.

Ajo dhe motra e saj Gigi Hadid, janë ndër modelet më të bukura dhe më të kërkuara në botë.

Kjo falë bukurisë dhe formave trupore që Bella gëzon, që i mundësojnë asaj të jetë e pranishme nëpër sfilatat më të rëndësishme të modës.

Në sfilatën e fundit, ajo është shfaqur me plot stil dhe sharm, duke dëshmuar edhe njëherë se jo rastësisht është një nga modelet më të bukura.