Nënshkruhet marrëveshja për hekurudhat dhe rrugët mes Kosovës dhe Serbisë
Sharr Travel

Nënshkruhet marrëveshja për hekurudhat dhe rrugët mes Kosovës dhe Serbisë

Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Philip Kosnett dhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës Serbe për Kosovën Marko Gjuriq.