Moti sot në Shqipëri, i kthjellët dhe me vranësira të lehta

Moti sot në Shqipëri, i kthjellët dhe me vranësira të lehta

Sipas MeteoAlb, Shqipëria gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta. 

Por në mesditë dhe në vijim parashikohet të kemi përmirësim gradual te kushteve atmosferike duke i zhvendosur vranësirat drejt zonave Lindore dhe Veriore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga -3°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 4 ballë.