“Një komb një flamur”, është urimi i Dua Lipës për 12-vjetorin e Pavarësisë

“Një komb një flamur”, është urimi i Dua Lipës për 12-vjetorin e Pavarësisë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka uruar 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Dua e ka ndarë një fotografi në të cilën shihen të kombinuar flamuri kombëtar dhe ai shtetëror.

“12 vjet Pavarësi. Nji komb nji flamur”, ka shkruar këngëtarja.

Fansat e shumtë të Dua Lipës nëpërmjet komenteve, ia kanë uruar asaj ditëlindjen e Kosovës.