Mediat spanjolle: Messi në Los Angeles Galaxy?

Mediat spanjolle: Messi në Los Angeles Galaxy?

Një lajm “bombastik” vjen nga mediat spanjolle. Sipas këtyre mediave, Lionel Messit mund të largohet nga Barcelona.

Situata jo e mirë që po kalojnë katalonasit pas zënkave mes Messi-Abidal, duket se ylli argjentinas është duke e menduar largimin nga ‘Camp Nou’.

Sipas Sipas Radio Continental, Messi është shumë afër MLS-së dhe më saktësisht Los Angeles Galaxy.

Madje, thuhet se përfaqësuesit e Messit tashmë janë takuar me babain e lojtarit. Klubi amerikan Los Angeles Galaxy janë në kërkim të pasuesi të Zlatan Ibrahimoviqit, dhe Messi i preferuari i klubit amerikan.