​Alarmohet Chelsea, Willian nuk nënshkruan kontratë të re

​Alarmohet Chelsea, Willian nuk nënshkruan kontratë të re

Willian ka pranuar që ai mund të largohej nga Chelsea këtë verë për shkak të një mosmarrëveshjeje për kushtet e një zgjatjeje të mundshme të kontratës, me marrëveshjen e tij të tanishme që skadon në qershor.

31-vjeçari ka kaluar shtatë vitet e fundit të karrierës së tij në ‘Stamford Bridge’, duke arritur mbi 300 paraqitje për klubin në të gjitha garat.

Blutë kanë fituar katër trofe të mëdhenj gjatë asaj periudhe, duke përfshirë dy tituj të Premierligës dhe Ligës së Evropës, me brazilianin që shpesh shërben si i rregullt në formacionin startues, transmeton lajmi.net.

“Është një situatë e vështirë sepse Chelsea më ofroi dy vjet dhe ata nuk do të ndryshojnë atë që ofruan. Unë thashë se kam dashur tre vjet”, tha anësori për Esporte Interativo.

“Situata është e vështirë për shkak të kësaj. Unë me të vërtetë nuk e di nëse do të jetë e mundur [për të qëndruar]. Qëllimi im është të vazhdoj të punoj dhe të përqendrohem në pjesën e mbetur të sezonit, në mënyrë që Chelsea të mund të vazhdojë të fitojë”.

“Unë e kam kokën e qartë dhe të përqendruar për pjesën tjetër të sezonit që kemi lënë. Unë mendoj se është e vështirë [të qëndrosh]. Le të shohim se çfarë ndodh”.