Manuel Neuer refuzon rinovimin e kontratës me Bayernin

Manuel Neuer refuzon rinovimin e kontratës me Bayernin

Bayern Munchen ka nisur nga puna për rinovimin e kontratave dhe në mediat gjermane dy janë emrat e futbollistëve me të cilët bavarezët duan të zgjasin bashkëpunimin. Njëri prej tyre është portieri Manuel Neuer, i cili nesër mbush 34 vjeç.

Bisedimet kanë nisur, por nuk ka një dakordësi. Problemi qëndron te kohëzgjatja e kontratës, sikurse raporton Bild. Neuer kërkon një kontratë afatgjatë, pavarësisht moshës së tij. Palët nuk po e gjejnë gjuhën e përbashkët për këtë pikë të kontratës dhe rinovimi me portierin mund të dështojë.

Neuer është pjesë e Bayern që prej verës së vitit 2011, kur kampionët e Gjermanisë paguan 22 milion euro te Schalke 04. Edhe pasuesin e tij e kanë gjetur sërish tek i njëjti klub, pasi me hapjen e merkatos, bavarezëve do i bashkohet Alexander Nubel.