Ish-futbollisti i Real Madridit luan rolin e mafiozit në një film

Ish-futbollisti i Real Madridit luan rolin e mafiozit në një film

Ish-futbollisti i Real Madridit Royston Drenthe, e ka nisur karrierën e aktorit.

Ai ka njoftuar se do të luaj në një seri televizive të quajtur “Mocro Maffia”, ku bëhet fjalë për një grup mafioz i cili merr nën kontroll trafikimin e kokainës në Amsterdam.

“Ka ardhur koha. Pas një heshtjeje të gjatë, më në fund mund t’ju njoftoj se mund të më shihni në serinë ‘Mocro Maffia’. Jam shumë i ngazëllyer për pjesëmarrjen time në këtë seri dhe mezi pres t’i argëtoj shikuesit me rolin tim. Mocro Maffia” flet për tre shokë Romano, Pencil dhe The Pope, të cilët e nisim me shkelje që vogla ligjore dhe së shpeti e marrin nën kontroll të gjithë trafikimin e kokainës në Amsterdam. “- ka shkruar Drenthe në Instagram.