Një deputet preket nga kornavirusi

Një deputet preket nga kornavirusi

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, reagoi pasi deputeti Adriatik Alimadhi njoftoi që ai kishte rezultuar pozitiv me koronavirus së bashku me bashkëshorten e tij.

Në postimin e tij në “Facebook”, Alimadhi shkruante se nuk kishte marrë shërbimin e duhur, ndërsa i bënte thirrje Ramës t’u thoshte të vërtetën shqiptarëve.

Rama i uroi shëndet Alimadhit, ndërsa shkruan se e mirëkupton për fjalët e tepërta. “I uroj shëndet e shërim të shpejtë zotit Alimadhi dhe i mirëkuptoj fjalët e tij të tepërta në kushtet në të cilat ndodhet, duke iu lutur të ndjekë këshillat e mjekëve e mos mbistresohet për strategjinë e luftës të cilën e vendosin ekspertët e shkëlqyer që kemi jo ne politikanët”, ka shkruar ai.