AC Milan rikthen interesimin për Arkadiusz Milik
Sharr Travel

AC Milan rikthen interesimin për Arkadiusz Milik

AC Milan planifikon t’ia ‘vjedh’ sulmuesin e rivalit, Arkadiusz Milik.

Sipas mediave italiane, “Rosonerët” dëshirojnë një qendërsulmuesi pasi në verë shiten Krzysztof Piatek te Hertha Berlin.

Napoli gjithashtu mendon ta shesë Milik dhe të transferojë një tjetër lojtar pasi ka pësuar lëndime të shumta gjatë viteve të fundit.

Për Milik, “Napolitanët” kërkojnë 35 milionë euro, vlerë të cilën nuk dihet nëse do e paguajë Milani.

Nëse Ibrahimovic vendos të pensionet, atëherë mundësia e transferimit do bëhet edhe më e madhe.