Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 04ºC në 16ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 24ºC dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 25ºC.

Era do të fryejë në drejtim Verior-Veriperëndimor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.