Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05ºC në 17ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 25ºC dhe në zonat bregdetare nga 14°C në 26ºC.

Era do të fryejë në drejtimVeriperëndimor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare