Vdes aktori gjerman, ylli i “The Human Centipede”

Vdes aktori gjerman, ylli i “The Human Centipede”

Aktori gjerman Dieter Laser – më i njohur për audiencën si ylli i “The Human Centipede”, ka ndërruar jetë në moshën 78-vjecare.

Laser portretizoi kirurgun e cmendur Dr.Heiter në filmin horror, ku tregoi historinë e deshirës së personazhit të tij për të therur tre persona së bashku.

Në një postim në Twitter, në faqen zyrtare të aktorit thuhet se ai ka ndërruar jetë më 29 shkurt.

Regjisori i Human Centipede, Tom Six ishte në mesin e atyre që i bënë haraç Laserit, duke iu referuar si një aktor ikonik.

Ndërsa, Laurence R. Harvey, që luajti rolin kryesor në filmin e dytë të Centipede dhe bashkë-luajti me Laserin në të tretin, tha se ishte shumë keq kur dëgjoi lajmin për vdekjen e tij dhe e përshkroi aktorin si një zotëri dhe mik.