Moti sot në Shqipëri
Sharr Travel

Moti sot në Shqipëri

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here do të zëvendësohet nga reshjet.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09ºC në 21ºC, në zonat e ulëta nga 14ºC në 24ºC dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 25ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4-5 ballë.