Veshjet e Princeshë Diana dikur, “in” në ditët e sotme

Veshjet e Princeshë Diana dikur, “in” në ditët e sotme

Veshjet e Princeshës Diana kanë sunduar në mesin e viteve nëntëdhjetë dhe ende shërben si një referencë e vazhdueshme edhe në ditët e sotme.

Duket se pamja e saj e rastësishme ditore është një veshje e dëshiruar edhe tani, më shumë sesa veshjet e saj më të famshme elegante.

Disa fotografi të realizuara të Princeshës Diana të shkrepura shumë vite më parë janë rikthyer në vëmendjen e mediave, të cilat tregojnë veshjet e që ajo kishte atë kohë, tashmë janë trendi edhe kohëve të fundit.

Veshja sportive me xhemper “over-size” dhe atlete me çorape që Diana kishte përdorur, sot janë dukja më “in” për femra ku nuk përjashtohen as fytyrat publike si Hailey Baldwin, Kendall Jenner e Kim Kardashian.

Fotografit më poshtë e dëshmojnë këtë:

 

 


MË SHUME NGA Magazina