Jennifer Lopez kërkon drejtësi për vrasjen e Floyd nga polici
Sharr Travel

Jennifer Lopez kërkon drejtësi për vrasjen e Floyd nga polici

Në Amerikë janë organizuar protesta masive për shkak të vrasjes së Floyd.

Turmat janë përleshur me policinë gjatë një nate të dytë të protestave në Minneapolis për vdekjen e George Floyd, njeri me ngjyrë që u vra nga shtrëngimi i një policit.

Për vdekjen e tij kanë reaguar edhe artistë nga e gjithë bota të cilët vrasjen e konsiderojnë se është bërë për shkake racore, dhe akuzojnë rëndë policinë e vendit.

Së fundmi ka reaguar edhe Jennifer Lopez me një postim të bërë në Instagram, ku në një video të ndarë kishte lënë mbishkrimin “Drejtësi për Floyd”.