parashikimi i motit për sot në Shqpëri, vranësira dhe reshje shiu
Sharr Travel

parashikimi i motit për sot në Shqpëri, vranësira dhe reshje shiu

Në Shqipëri moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here do të zëvendësohet nga reshjet e shiut.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 07ºC në 18ºC, në zonat e ulëta nga 13ºC në 24ºC dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 25ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

 

 


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare