Kthjellimet do të mbizotërojnë gjatë paradites në gjithë territorin shqipta
Sharr Travel

Kthjellimet do të mbizotërojnë gjatë paradites në gjithë territorin shqipta

Por mesdita shton vranësirat duke gjeneruar rrebeshe të përkohshme shiu në zonat veriore e lindore, duke lënë pjesën tjetër të vendit me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit dhe mesditës duke u luhatur nga 7°C mëngjesi deri në 26°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë.