Moti sot në Shqipëri
Sharr Travel

Moti sot në Shqipëri

Dita e nesërme sotme parë e ditës do të ketë kthjellime dhe vranësira të pakta ndërkohë që pasditja do të shtojë vranësirat kryesisht në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat do të rriten në mëngjes dhe në mesditë luhatur vlerat nga 8°C deri në 27°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 3 ballë.