Ambasada Amerikane: Mezi presim të punojmë me Qeverinë Hoti
Sharr Travel

Ambasada Amerikane: Mezi presim të punojmë me Qeverinë Hoti

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka përshëndetur votimin e Qeverisë së re në krye me Avdullah Hotin kryeministër.

Kjo ambasadë ka thënë se mezi pret të punojë me Qeverinë Hoti për të vazhduar punën e rëndësishme për paqen, drejtësinë, forcimin e marrëdhënieve rajonale dhe luftimin kundër Covid-19

 


MË SHUME NGA Aktuale