Greqia hap kufijtë tokësorë me Shqipërinë nga 1 korriku
Sharr Travel

Greqia hap kufijtë tokësorë me Shqipërinë nga 1 korriku

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka deklaruar para pak çastesh në një konferencë shtypi se më datë 1 korrik do të hapen kufijtë me Shqipërinë.

Pas mbylljes së kufijve, si pjesë e masave shtrënguese për frenimin e përhapjes së koronavirusit, së shpejti hapja do të përfshijë doganat e Kakavijës dhe Kapshticës.

 


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare