Chase Rice po i përgjigjet polemikave për koncertin e tij në Tenesi
Sharr Travel

Chase Rice po i përgjigjet polemikave për koncertin e tij në Tenesi

Fansat nuk ndoqën rregullat e distancës sociale në koncert, këngëtari i njohur përballet me akuza.

Raportohej se kishte më pak se 1 mijë njerëz brenda vendit të ngjarjes në shfaqjen e Chase, por pamjet dhe videot nga koncerti treguan se të pranishmit nuk kishin distancë sociale dhe ata ishin duke qëndruar krah për krah përpara skenës.

Ylli i muzikës Kelsea Ballerini nuk është nga shumë njerëz që e thërrisnin Chase për ” mjaft egoist” për të rrezikuar shëndetin e fansave të tij vetëm që ai të mund të performojë një shfaqje.

Tani, Chase po i përgjigjet reagimeve dhe ai thotë se shfaqja e tij e radhës do të jetë një koncert i inkurajuar, ku ai dëshiron që fansat të ndjekin rregullat e distancës sociale.

“Të gjithë kishin një shpërthim,” tha Chase në një video në Instagram . “Por atëherë, pasi postova videon, shumë njerëz duke parë që në internet kishin një problem të madh se si dukej shfaqja.”

“Ka shumë mendime të ndryshme, shumë opinione të ndryshme për COVID-19, si funksionon me turma të muzikës live dhe si duket gjithçka,” vazhdoi Chase . “Gjëja ime më e madhe jeni ju. Jeni ju pse unë shkruaj këngë. Ju do të jeni pse mbaj unë turne, pse unë të bëj shfaqje live dhe i këndoj këto këngë për ju dhe ju i këndoni ato me mua. Ju djema jeni gjithçka për mua, kështu që siguria juaj është një përparësi e madhe. “

Chase zbuloi rregullat për shfaqjen e tij të ardhshme në 3 korrik në Kentucky.“Ju mund të merrni makinat tuaja. Ju keni hapësirën tuaj, mund të dilni nga makinat tuaja dhe të argëtoheni me mua, “tha ai. “Ju lutemi këndojini këngët, por qëndroni në hapësirën tuaj, rrini me njerëzit me të cilët keni ardhur”.