Moti sot në Shqipëri, nis me diell por ka `surpriza` në mesditë
Sharr Travel

Moti sot në Shqipëri, nis me diell por ka `surpriza` në mesditë

Moti këtë të dielë, në Shqipëri, do të jetë me vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu me stuhi në zonat bregdetare dhe zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  15/26°C

Zonat e ulëta  18/33°C

Zonat bregdetare 20/32°C.