2 të vdekur në 24 orët e fundit në Shqipëri, rritet numri i të infektuarve

2 të vdekur në 24 orët e fundit në Shqipëri, rritet numri i të infektuarve

Dy persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Shqipëri, duke e çuar numrin e të vdekurve nga koronavirusi në 76.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën me dije se në 24 orët e fundit janë testuar gjithsej 392 persona të dyshuar, nga të cilët 74 kanë rezultuar pozitiv.