Kanye West: Kam qënë i infektuar me Covid-19 që në shkurt

Kanye West: Kam qënë i infektuar me Covid-19 që në shkurt

Kanye tregon simptomat.

Disa ditë pasi shpalli kandidaturën e tij si president i SHBA, Kanye West ka dhënë një intervistë për Forbes, ku i ka thënë të gjitha, nga ambiciet e tij politike deri te pandemia dhe vaksinsa kundër Covid-19, shkruajnë mediat e huaja.

Ai thotë se ka qenë i infektuar me Covid-19 që nga muaji mars.

“Kisha të dridhura, temperaturë, kam bërë dushe të nxehtë dhe kam parë video informuese se si mund të kalohet koronavirusi në shtëpi. Mbaj mend që dikush më kishte thënë që Drake kishte koronavirusi dhe përgjigja ime ishte,” Drake nuk mund të jetë më i sëmurë se unë!”, shpreh ai.

Kujtojmë se Drake njoftoi në mars se ka rezultuar pozitiv në testin e Covid-19.