Ndryshimet kushtetuese, Meta takon Bashën
Sharr Travel

Ndryshimet kushtetuese, Meta takon Bashën

Presidenti shqiptar Ilir Meta ka kërkuar takim me kreun e opozitës Lulzim Basha.

Burime nga PD bëjnë me dije se Basha do të takohet me Metën në orën 11:00.

Takimi vjen vetëm një ditë pas miratimit të ndryshimeve kushtetues në Komisionin e Ligjeve dhe Këshillin e Legjislacionit.

Meta ka paralajmëruar se do t’i konsiderojë antikushtetuese ndryshimet e kërkuara për sistemin.