Mustafi, mungesa e Arsenal për finalen e Kupës FA
Sharr Travel

Mustafi, mungesa e Arsenal për finalen e Kupës FA

Shkodran Mustafi do të jetë mungesa e Arsenal për ndeshjen kundër Chelsea.

Qendërmbrojtësi shqiptar, Mustafi, do të mungojë në finalen e Kupës FA.

Ndeshja që luhet muajin tjetër do të jetë e pakapshme për Chelsea, pasi lojtari ka pësuar një dëmtim muskulor.

Pas shumë testimeve të kryera gjatë kësaj jave, stafi mjekësor i klubit ka ardhur në përfundim se Mustafi nuk mund të paraqitet ndaj Chelsea, transmeton lajmi.net.

Ndeshja mes Arsenal dhe Chelsea luhet më 1 gusht, në ‘Wembley’.